Του Σωτηρη Κυπαριση
Πραγματοποιηθηκε το απογευμα της Τριτης 16/08/2022 στον προαυλιο χωρο του σχολειου της Σαμαρινας απο τον Συνδεσμο Σαμαριναιων Αθηνων η απονομη των επαινων για τα παιδια της Σαμαρινας που εισηχθησαν στα πανεπιστημια και γι αυτους που αποφοιτησαν.
Επαινο ελαβαν ολοι οι συμμετεχοντες και μετα απο κληρωση που εγινε 9 παιδια ελαβαν απο 100 ευρω απο το συνολο των 900 ευρω που χορηγει καθε χρονο ο συμπατριωτης μας κ Αχιλλεας Φωλιας και τον ευχαριστουμε πολυ γι αυτο.
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2022/08/20220816_191150-1024x768.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2022/08/20220816_191122-1024x768.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2022/08/20220816_191119-1024x768.jpg)
Σ.Κ