Παρουσιάστηκε σήμερα Σάββατο 14/08/2021 σε μια πετιχυμενη εκδήλωση στον προαύλιο χώρο του Σχολείου το βιβλίο της Θεοδώρας Ταμπουκα “Ψηφίδες Παράδοσης Πολιτισμού της Σαμαρίνας”
Στην εκδήλωση απευθειναν χαιρετισμό ο Εφημέριος του χωριού μας Ευθύμιος Καραπουλιος η Βουλευτής της ΝΔ Λάρισας και συμπατριώτισσά μας κ.Στελλα Μπιζιου ο Αντιπεριφερειάρχης πολιτισμού Θεσσαλίας και επίσηςσυμπατριώτης μας κ.Νικολαος Λιουπας η Πρόεδρος του Συνδέσμου Σαμαριναιων Λάρισας κ.Γεωργια Αβελλα.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος της ΤΚ Σαμαρίνας κ Ιωάννης Λυγουρας ο περιφερειακός σύμβουλος κ.θανασης Παιδης ο Δήμαρχος Ελασσόνας επίσης συμπατριώτης μας κ Δημήτριος Γατσας ο αντιδήμαρχος οικονομικής υπηρεσίας του Δ.Τεμπων κ Νικόλαος Μητσογιαννης η Πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου Λάρισας επίσης συμπατριώτισσάς μας κ Νικολέτα Μπασδέκη και πλήθος κόσμου.
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213710-1024x694.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213309-834x1024.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213450-839x1024.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213349-827x1024.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213221-830x1024.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213617-1024x675.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213533-1024x674.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213644-1024x680.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_213617-1-1024x675.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_195056-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210814_195120-1024x766.jpg)