Στην εκδήλωση παραβρέθηκε η Υφυπουργός περιβάλλοντος και ενέργειας κα Αλεξάνδρα Σδουκου ο συντοπίτης μας πρώην Υπουργός κ. Χρήστος Φώλιας ο Πρόεδρος της Κοινότητας κ. Ιωάννης Λυγουρας,ο διακεκριμένος Γιατρός συντοπίτης μας Γιώργος Μπασδέκης.
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/FB_IMG_1692649574829-2.jpg)
Αξίζουν συγχαρητήρια στον χοροδιδασκαλο Ζήση Γκαμπετα και κυρίως στα πάνω απο 100 παιδιά πού συμμετείχαν στα χορευτικά τμήματα.
Το μέλλον της Σαμαρίνας είναι εδώ και η αγάπη για την παράδοση περνάει από γενιά σε γενιά.
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230819_082034-1014x1024.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_195047-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_193508-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_203620-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_200350-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_203652-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_200526-1024x766.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230816_022435-1024x777.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230816_023914-2-1024x995.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_211846-1024x889.jpg)
![](https://samarina.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230815_211541-1024x766.jpg)
Σ.Κ